Сабақ жоспары
Сынып: 9 «А» Пәні: физика күні: « 13 » ақпан 2016ж
Тақырып: Коперник әлемінің гелиоцентрлік жүйесі,оның әлем және дүниетанымдық маңызы.
Негізгі идея: Коперниктің гелиоцентрлік жүйесі.Ғаламшарлардың қозғалысы.
Оқу мақсаты: Птоломейдің геоцентрлік жүйесін,Коперниктің гелиоцентрлік жүйесін біледі, айырмашылықтарын салыстырады.Ғаламшарлар түрлерімен, қозғалысымен танысады.
Табыс критериі
|
|||||
Барлық оқушылар |
Оқушылардың көпшілігі
|
Жекелеген оқушылар |
|||
Ғаламшарлар туралы біледі.Коперниктің жүйесімен танысады.
|
Гелиоцентрлік жүйе мен геоцентрлік жүйелермен танысады. |
Ғаламшарлардың бір-бірінен айырмашылығын біледі |
|||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім не істейді? |
Оқушылар не істейді? |
Ресурстар |
||
Ұйымдастыру кезеңі 4 минут Үй жұмысы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдеседі. «Зерек оқушы» ойыны.Оқушыларды топқа бөлу үшін жұмбақтар жасырылады.Шешуіндегі заттар бойынша 4 топқа бөлінеді.Сұрақтарға жауап береді. Топтарға бөлуді ұйымдастырады. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Жасырылған жұмбақтарды шешеді.Топтарға бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді. |
Кеспе қағаздар |
||
Жаңа материалды игеруге дайындау
7 минут |
Топтарға мәтіндер таратылып беріледі.Бағалау парақтары беріледі |
Мұғалім берген көріністер арқылы негізгі ұғымды біледі, түсінеді Жаңа білімді қабылдайды Алған білімін жүйелеп, сипаттайды |
Кеспе қағаздар |
||
Жаңа білімді игеру 6 минут
|
«Кел жұптасайық».ойыны Оқушыларға жұптық жұмыстар беріледі |
Берілген тапсырмаларды оқушы жұбымен орындайды |
|
||
Түсінуін тексеру
7 минут
|
«Кім тапқыр?» ойыны ойналады. Оқушыларға әртүрлі сұрақтар ұсынылады |
Оқушылар сұрақты өздері таңдап жауап береді
|
Слайдтар |
||
Жаңа материалды бекіту 6 минут |
«Кім көп біледі?» Оқушыларға сурет бойынша тапсырмалар беріледі.
|
Оқушылар жеке жұмыс жасайды |
суреттер
|
||
Үй тапсырмасын орындау жөнінде нұсқау 2 минут |
Оқушыларға тарау бойынша қайталау сұрақтарына дайындалып келулерін тапсырады. |
Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады Дәптерге орындалу әдістемесін жазып алады Тапсырманың орындалу жолымен бөліседі |
|
||
Қорытынды-сын шығару
3 минут
|
Табыс критериі арқылы оқушыларды бағалайды.Бағалау парағы бойынша қорытынды шығарылады. |
Сабақ барысында орындаған жұмыстарын талдайды, өзін-өзі бағалайды Сыныптасының жұмысын талдап бағалайды |
Бағалау парағы |
||
Тексерілді:
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
|
|||||
Не сәтті болды?
|
|
||||
Не сәтсіз болды? |
|
||||
Нені жақсартуға болады? |
|
||||
Нені өзгертуге болады? |
|
Пән мұғалімі: