Павлодар қаласы, ПҚБАИ Бекітемін
2-топ мектеп директоры
қазақ тілінде _____ С.Қ.Алғамбарова
Тренер: Жабагина Р.М.
Тыңдаушы:Куандыкова Б.К.
Пәні: қазақ әдебиеті
сыныбы:9
мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Қыз Жібек жырындағы салт-дәстүр көрінісі.
Сабақтың мақсаты:
1. Жырдағы түрмыс-салт түрлерін жүйелеу.
2. Драма арқылы көркем сөйлеу тілін дамыту.
3. Ұлттық салт-дәстүрді сақтауға тәрбиелеу.
Сабақтың нәтижесі: Ұлттық мәдениет, салт-дәстүр туралы біледі, көркем сөйлейді, салт-дәстүрді сақтауға ұмтылады.
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Сабақтың жабдықтары: Интербелсенді тақта, түсіндірме сөздік, маркер, жұмыс парағы.
Сабақ әдіс – тәсілі:
Жұмыстың формасы: жұппен, топпен.
Пәнаралық байланыс: тарих.
Сілтеме: оқулық. Авторы: Т.Ақшолақов, Т.Жұмажанова, С.Қалиев, С.Дүйсебаев.
Алматы "Мектеп" 2013 ж
Кезеңдері |
Модуль |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі |
||||
|
ОЖЕСОжО |
3 |
Шашу"дәстүрі арқылы оқушыларға түрлі кәмпит үлестіріп, тақырыпқа шығу. А) Сабақтың мақсатын айту. Бағыт – бағдар беру. Ә) Шашуда шашылған түрлі түсті кәмпит қағаздары бойынша топқа бөлу. |
Сабақтың тақырыбын айтады, мақсат қояды. Түрлі түсті кәмпит қағаздары бойынша топқа бөлінеді. |
Орындаушылық-операциялық кезең |
||||
Білу |
ОмОЖТ Диалогтік оқыту: топтық әңгіме. |
5
|
"Серпілген сауалі" әдісі арқылы Қыз Жібек жырында қандай салт-дәстүрлер кездесетінін еске түсіру және мағынасын ашу. |
Шеңбер құрып тұрады, бір-біріне доп лақтырып, сұрақтар қояды, жауап бере алмаса, досының көмегіне жүгінеді. |
Түсіну Қолдану |
СТОү АКТ (бағалау парақшасы) өзара бағалау
|
7 |
"Қыз Жібек" жыры бойынша берілген алған білімін жетекшілікке алып, салт-дәстүрлерді сәйкестендіру. |
Жеке сәйкестендіреді, ойланады, көршісімен дәптер алмасады, интербелсенді тақтадан дұрысын тексереді. Бағалау парақшасын толтырады. |
Талдау |
ОБжК Диалогтік оқыту "Басбармақ" бағалау |
12 |
"Пазл" әдісі. Сурет бөліктерін тауып, берілген суретке сипаттама беру және "Қыз Жібек" жыры желісі негізінде драма арқылы бейнелеу. 1.Бата 2.Сүйінші 3.Әмеңгерлік 4.Түс көру |
Сурет бөліктері арқылы топтарға бөлінеді, тақырып бойынша ізденеді, мәлімет жинайды, кейіпкерлерді сомдайды. |
Синтез |
СТОү Диалогтік оқыту ТжДБО |
10 |
Жағдаяттық сұрақтар. 21 ғасырда, біздерге, салт-дәстүр қаншалықты қажет? Салт-дәстүрдің ұмыт болмауы үшін жастарға қандай кеңес бере аласыз? |
Дәлелдер іздейді, пікірлерін жазады, постер қорғайды. |
Бағалау |
ТжДБО
|
5 |
Синквейн әдісін қолдану. Жібек Төлеген Шеге Бекежан |
Ізденеді, қалаулары бойынша оқиды. |
Рефлексия |
||||
|
Смайликтермен бағалау
|
3 |
Не білдім? Не үйрендім? Не ұнады? Не қиын болды?
|
|