Коперникті? гелиоцентрлік ж?йесі.

Сабақ жоспары

Сынып: 9 «А» Пәні: физика күні: « 13 » ақпан 2016ж

Тақырып: Коперник әлемінің гелиоцентрлік жүйесі,оның әлем және дүниетанымдық маңызы.

Негізгі идея: Коперниктің гелиоцентрлік жүйесі.Ғаламшарлардың қозғалысы.

Оқу мақсаты: Птоломейдің геоцентрлік жүйесін,Коперниктің гелиоцентрлік жүйесін біледі, айырмашылықтарын салыстырады.Ғаламшарлар түрлерімен, қозғалысымен танысады.

Табыс критериі

Барлық оқушылар

Оқушылардың көпшілігі

Жекелеген

оқушылар

Ғаламшарлар туралы біледі.Коперниктің жүйесімен танысады.

Гелиоцентрлік жүйе мен геоцентрлік жүйелермен танысады.

Ғаламшарлардың бір-бірінен айырмашылығын біледі

Сабақ кезеңдері

Мұғалім не

істейді?

Оқушылар не істейді?

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

4 минут

Үй жұмысы

10 минут

Оқушылармен сәлемдеседі. «Зерек оқушы» ойыны.Оқушыларды топқа бөлу үшін жұмбақтар жасырылады.Шешуіндегі заттар бойынша 4 топқа бөлінеді.Сұрақтарға жауап береді.

Топтарға бөлуді ұйымдастырады.

Мұғаліммен сәлемдеседі. Жасырылған жұмбақтарды шешеді.Топтарға бөлінеді.

Сұрақтарға жауап береді.

Кеспе қағаздар

Жаңа материалды игеруге дайындау

7 минут

Топтарға мәтіндер таратылып беріледі.Бағалау парақтары беріледі

Мұғалім берген көріністер арқылы негізгі ұғымды біледі, түсінеді

Жаңа білімді қабылдайды

Алған білімін жүйелеп, сипаттайды

Кеспе қағаздар

Жаңа білімді игеру

6 минут

«Кел жұптасайық».ойыны

Оқушыларға жұптық жұмыстар беріледі

Берілген тапсырмаларды оқушы жұбымен орындайды

Түсінуін тексеру

7 минут

«Кім тапқыр?» ойыны ойналады. Оқушыларға әртүрлі сұрақтар ұсынылады

Оқушылар сұрақты өздері таңдап жауап береді

Слайдтар

Жаңа материалды бекіту

6 минут

«Кім көп біледі?»

Оқушыларға сурет бойынша тапсырмалар беріледі.

Оқушылар жеке жұмыс жасайды

суреттер

Үй тапсырмасын орындау жөнінде нұсқау

2 минут

Оқушыларға тарау бойынша қайталау сұрақтарына дайындалып келулерін тапсырады.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады

Дәптерге орындалу әдістемесін жазып алады

Тапсырманың орындалу жолымен бөліседі

Қорытынды-сын шығару

3 минут

Табыс критериі арқылы оқушыларды бағалайды.Бағалау парағы бойынша қорытынды шығарылады.

Сабақ барысында орындаған жұмыстарын талдайды, өзін-өзі бағалайды

Сыныптасының жұмысын талдап бағалайды

Бағалау парағы

Тексерілді:

Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:

Не сәтті болды?

Не сәтсіз болды?

Нені жақсартуға болады?

Нені өзгертуге болады?

Пән мұғалімі:

Понравилась материал? Расскажи друзьям:
Пора учиться!